Jeg kan ingenting om vin

Jeg kan ingenting om vin

Dagens Næringsliv

Alt du trenger å vite om vin. Med Thomas Giertsen og DNs vinjournalist Merete Bø.

Kategorier: Kunst

Hør på den siste episoden:

Merete har alltid 10-20 åpnede flasker i huset, men slår aldri så mye som en dråpe i vasken. Hør tommelfingerregler for når det ikke lenger er noe vits i å drikke restene, og hva du heller kan gjøre med dem. Ukens viner: Natural Selections Gysler Riesling Trocken 2019 https://www.dn.no/smak/vin/natural-selections-gysler-riesling-trocken/4-1-87908 Giovanni Rosso Barbera 2019 https://www.dn.no/smak/vin/giovanni-rosso-barbera/4-1-117574 Hvitvin  Kruger-Rumpf Abtei Rupertsberg Riesling Trocken 2019 https://www.dn.no/smak/vin/kruger-rumpf-abtei-rupertsberg-riesling-trocken/4-1-108881 Riesling GG Pittersberg 2019 https://www.dn.no/smak/vin/riesling-gg-pittersberg/4-1-108882 Wittmann Westhofener Riesling Trocken 2019 https://www.dn.no/smak/vin/wittmann-westhofener-riesling-trocken/4-1-108231 Dönnhoff Riesling Trocken 2020 https://www.dn.no/smak/vin/donnhoff-riesling-trocken/4-1-114363 Sterkvin  20 YO Tawny https://www.dn.no/smak/vin/20-yo-tawny/4-1-112972 Rødvin på halvflasker  Fontodi Chianti Classico DOCG 2017 https://www.dn.no/smak/vin/fontodi-chianti-classico-docg/4-1-118228 David Duband Chambolle-Musigny 2017 https://www.dn.no/smak/vin/david-duband-chambolle-musigny/4-1-118229 David Duband Gevrey-Chambertin 2017 https://www.dn.no/smak/vin/david-duband-gevrey-chambertin/4-1-118230 Ridge Lytton Springs 2018 https://www.dn.no/smak/vin/ridge-lytton-springs/4-1-118231  


See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Tidligere episoder

  • 21 - 20. Hvordan oppbevarer du en åpnet vinflaske? 
    Wed, 24 Feb 2021
  • 20 - 19. Endelig! Nå kommer burgundslippet 
    Wed, 17 Feb 2021
  • 19 - 18. Hvorfor vekker naturvin så utrolig sterke følelser? 
    Wed, 10 Feb 2021
  • 18 - 17. Viner til hamburgere 
    Wed, 03 Feb 2021
  • 17 - 16. Vin fra England 
    Wed, 27 Jan 2021
Vis flere episoder

Flere norgesiske kunst-podcaster

Flere internasjonale kunst-podcaster

Velge podcast kategori